Vous êtes ici : Big Brother Albania 7 live » Lajme

Category Archives: Lajme

Shpërthen Shpendi pas daljes nga “BB6”, i fut duart Jonildës

Jonilda e “BB6”, vajza bëri dy ndërhyrje estetike gjatë dhe pas “Big Brother”. Ajo duket se është nga banoret më protagoniste jashtë shtëpisë. 25-vjeçarja me origjinë nga Puka ndihet tashmë shumë mirë me veten, tashmë që ndërhyrjet në gjoks e … Continue reading

Posted in Lajme | Leave a comment

Joana e BB6 në spital, pas ndarjes nga Anaidi

Pas deklaratës së Anaidit se nuk dëshironte të kishte më asnjë kontakt me Joanën, u tronditën shikuesit dhe adhuruesit e çiftit, por më së shumti mbeti e shokuar vetë Joana, e cila si është shprehur edhe për “Gazetën Shqiptare”, nuk … Continue reading

Posted in Lajme | Leave a comment

Mirjeta e “BB4” flet pas ndarjes: Pse përfundoi martesa ime pas 9 muajsh

Një martesë që zgjati vetëm 9 muaj ajo e Mirjeta Bajramajt, ish-konkurrentes së “BB4”, e cila kishte ardhur nga Londra. Pas disa tentativave për t’u rikthyer përgjithmonë në Shqipëri, arsyeja pse ajo kishte marrë pjesë në një reality show të … Continue reading

Posted in Lajme | Leave a comment

Anaidi fiton `Big Brother Albania 6`

Anaidi është fituesi i këtij edicioni të ‘Big Brother Albania’. Në një natë finale spektakolare, me plot emocione, të papritura dhe me surpriza nga më të paimagjinueshmet kulmoi edhe aventura 100 ditore e këtij reality show, që mbajti me miliona … Continue reading

Posted in Lajme | 3 Comments

Sondazhi i faqes zyrtare të “Big Brother” nxjerr fituese Elonën.

Elona apo Anaidi, kush do të jetë fituesi i “Big Brother 6”, që do të shpallet sot në mbrëmje në finalen e madhe që do të nisë të transmetohet në orën 21:00 në ekranin e “Top Channel”. Duket se në … Continue reading

Posted in Lajme | 2 Comments

Elena e inatosur me Viganin

Banorët ndodhen në dhomën e ndenjes dhe aty ndodhet edhe Viganin dhe Olta. Elena është duke i parë dhe fillon që t’i komentojë me Joanën. Olta është ulur në prehrin e Viganit dhe të dy puthen e përqafohen. Kjo gjë … Continue reading

Posted in Lajme | 9 Comments

Anaidi: Iliri po shfrytëzon Elonën dhe Oltën

Anaidi dhe Joana ndërsa ndodhen në oborr fillojnë dhe flasin për banorët e tjerë. Ato sërish kryefjalë të bisedës së tyre kanë Elonën, Oltën dhe Ilirin. Joana thotë  që Olta ka humbur shumë në lojën e saj pas distancimit nga … Continue reading

Posted in Lajme | 8 Comments

Anaidi rrengë ndaj Viganit

Në shtëpi përvec sherreve e diskutimeve të pafundëme, herë pas here ka edhe momente humori mes banorëve. Protagonistë bëhen Anaidi dhe Xhimi të cilët planifikojnë ti bëjnë një lojë Viganit, duke improvizuar sikur po biente tërmet. Kështu bëjnë dhe fillojnë … Continue reading

Posted in Lajme | Leave a comment

Iliri: Po pres momentin për të sulmuar Xhimin

Iliri dhe Xhimi kanë mbi një javë që konfliktohen  me njëri – tjetrin. Madje javën që kaloi debati mes tyre degjeneroi  në ofendime të ndërsjellta. Sot Iliri, bashkë me Elonën fillojnë të flasin për Xhimin. Elona e pyet Ilirin se … Continue reading

Posted in Lajme | Leave a comment

Edberi: Nuk bëhem lodër e Anaidit dhe Joanës, luajnë pisët

Edberi dhe Vigani kanë hyrë në Big Brother si një person i vetëm. Dhe për këtë djemt sot ranë dakort që të konsultohen bashkë cdo mëngjes për veprimet që bëjnë. Edberi më herët pati një debat të lehtë me Anaidin, … Continue reading

Posted in Lajme | 1 Comment